O mně

Hola!

Me llamo Lucie Estel a jsem nadšená průvodkyně světem španělštiny a vším, co s ní souvisí. V současné době mě nejvíc baví objevovat nové a zábavné způsoby předávání svých znalostí, tak aby to mě i mé studenty bavilo. 

A jak jsem se ke španělštině dostala? 

Španělština je mou velkou láskou už více než 20 let. Začala jsem s ní na gymnáziu, pokračovala na vysoké a v různých kurzech v zahraničí. Mám z ní i mezinárodní zkoušky (např. DELE nebo Cámara de Comercio de Madrid), ale nejvíce jsem se asi naučila během vztahu s jedním Španělem a také prací pro španělskou firmu, kde jsem byla s cizinci v každodenním kontaktu, tlumočila a překládala. Využila jsem ji také při práci pro Centrálu cestovního ruchu Dominikánské republiky. A na Caminu, kde jsem měsíc pracovala jako dobrovolnice v ekologickém hostelu a pak se vydala do Santiaga a vlastně až na konec světa. Byla to skvělá zkušenost a já měla možnost poznat spoustu zajímavých lidí. Umět jazyk se při objevování a cestování totiž náramně hodí. Lépe si to užijete, když se s místními můžete bavit jejich jazykem, to se častokrát rozpovídají. Pro mě je jazyk takovou vstupenkou, vstupenkou do světů nových, pro mě ještě neobjevených. Není třeba umět jazyk perfektně, ale důležité je umět se domluvit, improvizovat, no a hlavně, aby Vás to bavilo. Protože jak už říkávala i moje babička, s chutí do toho, půl je hotovo! :) No, a o tom je i španělština se mnou. Gramatika je důležitá, to ano, hlavně třeba časování a slovesa, je třeba mít pevné základy, na kterých můžete stavět, ale hlavní je mluvit. Tím se úplně přirozeně zlepšujete a jdete dál. A časem se Vám jde lépe a lépe. A je jedno, jestli jste někde zapomněli člen, hlavně že si s druhým rozumíte. A nebojte se, kdyby vám nerozuměl určitě se zeptá :) Pokud máte podobný pohled na věc a nebojíte se experimentovat, máte chuť objevovat a učit se nové, neváhejte a pusťme se do toho! Těším se na Vás.

PS: pokud jsou mé pracovní zkušenosti a certifikáty důležité pro Vaše rozhodnutí, ráda Vám je spolu s životopisem zašlu, ozvěte se na estel@spanelstinaprozivot.cz

Co nabízím?

- osobní přístup

- používání různých zdrojů a technik

- mnoholeté zkušenosti z oblasti služeb, práce ve firmách i volného času

- hodiny lehce přizpůsobené vašim přáním a potřebám

- aktuální a sezónní témata

- praktické a hravé lekce

Co potřebujete, aby vás kurz bavil?

- zájem o španělštinu a motivaci

- chuť učit se a objevovat nové věci

- chuť spolupracovat a komunikovat

- přiměřené časové možnosti

Inspiraci, jak zjistit, jestli je pro vás španělština to pravé, najdete v článku zde.