Než se začnete učit

17.02.2021

Láká Vás španělština? Přemýšlíte, že se ji začnete učit? Tak si nejdříve odpovězte si na pár následujících otázek. Určitě Vám to pomůže správně se rozhodnout a vybrat si ten nejlepší kurz pro Vás;) 

1) Proč se chcete učit španělsky?

Co Vás na tom láká? Chcete tam jet na dovolenou, strávit tam pár měsíců pracovně či cestovat po Jižní Americe? Nebo tam máte kamarády? Potřebujete ji do práce? Milujete, jak zní její písničky? Milujete moře a slunce? Tohle je Vaše hlavní motivace a ta Vám pomůže dát se do toho a jít dál. Odvíjí se od toho také, jaký kurz si vybrat. Dlouhodobý či jen pár lekcí jako je třeba Španělština na dovolenou. 

2) Jaká je Vaše úroveň španělštiny? 

Jste začátečník nebo jste se už španělštině někdy věnovali? Jste věčný začátečník nebo už máte základy, na kterých chcete dále stavět a rozšiřovat své znalosti? Chcete jít více do hloubky či do šířky? 

3) Kolik času chcete španělštině věnovat? 

A kolik ho opravdu máte? Abyste stihli i ostatní aktivity a povinnosti... Jen hodinka týdně většinou nestačí (samozřejmě záleží na Vašich cílech a přáních, ale to byste šli hoooodně pomalu). Je dobré tomu věnovat i další čas. Na procvičení slovíček, zažití si gramatiky, domácí úkoly :) Samozřejmě se to dá dělat všechno i zábavnou formou a tak, aby Vás to bavilo. K tomu je dobré zodpovědět si následující otázku ;)

4) Jaký způsob učení mi nejlépe vyhovuje? 

Jaký způsob mě baví a co mi funguje? Učím se slovíčka nejlépe, když si je napíšu na kartičky a dokola si je opakuji? Nebo raději v souvislostech a větách? Nebo je pro mě nejlepší, když je poslouchám i vidím? Nebo bych si je nejradši proklepla ze všech stran? Vyzkoušela si je číst, psát, s obrázky, v testu, v zábavné hře? Na to je ideální quizlet, který také používám a svým studentům dokážu připravit porci slovíček na míru.

5) Chci se španělštině věnovat dlouhodobě? 

Je to pro mě láska na dlouhou trať nebo se chci jen naučit pár vět před dovolenou ve Španělsku, abych se o sebe uměla postarat? 

 6) Chci raději skupinový kurz nebo individuální?

Učíte se raději ve skupině, neboť Vás to baví a přijde Vám to obohacující? Nebo máte radši jet svým tempem a mít celý prostor jen pro sebe? Na individuální dotazy, studium. Mám pro Vás individuální kurzy, kde se věnuji jen Vám, ale také kurzy ve dvojici, kde můžete mít svého sparing partnera... někoho koho třeba znáte anebo také ne. Mohu Vás propojit s někým, kdo je na podobné úrovni. Kurzy jsou pak zábavnější a různorodější. 

Přeji Vám, ať se rozhodnete a vyberete si ten nejlepší kurz pro Vás. Na internetu je dnes široká nabídka, jak klasických kurzů tak kurzů online. Jejich výhodou je, že se můžete učit v pohodlí svého domova a nikam kvůli tomu nemusíte. Ušetřený čas, který byste strávili cestováním, můžete využít mnohem příjemněji;) Pokud jste rozhodnuti jít do toho, začněte kliknutím na naši nabídku kurzů zde

zdroj obrázku nahoře: <a href="https://www.freepik.es/vectores/fondo">Vector de Fondo creado por macrovector - www.freepik.es</a>