Cesta hispánským světem

Španělsko-česká úkolová hra pro pokročilé milovníky španělštiny

Taky se už nemůžeš dočkat tepla a sluníčka? Tak se vydej s námi na cestu hispánským světem. Navštívíme země středozemní i latinskoamerické, kde se mluví či mluvilo španělsky nebo nějakým způsobem se španělštinou souvisí. Krásně se tam ohřeješ, dozvíš se spoustu různých zajímavostí a ještě si u toho procvičíš své mozkové buňky :) Jdeš do toho s námi?

Pokud ano, tady je pár informací, které se ti budou na cestách určitě hodit ;)

Příběh je psaný většinou v češtině s různými úkoly ve španělštině. Někdy je otázka jasně uvedená, jindy je třeba se dovtípit, co se zadáním dělat, a jakým způsobem ho rozluštit.

Hrou tě provede a tvou spolucestující bude Lucie, která se ti představí hned v první šifře.

Odpovědi se píšou španělsky, pokud není uvedeno jinak. A jedná se většinou o jedno slovo. Pokud ne, bude to v úkolu napsáno.

Někdy ti může pomoct, když si zadání vytiskneš.

Pokud si s úkolem nevíš rady, můžeš využít nápovědy. Odkaz na ni najdeš vždy pod úkolem. Nespěchej s tím však a užij si dobrodružství luštění. 

Když se počítají písmena, tak LL se počítá jako jedno písmeno, tak jak to bylo kdysi ve španělské abecedě.

Jdeš do toho s námi?

Tak si tady ještě vyzkoušej, jak fungují tlačítka pro zadávání řešení. Tlačítko se aktivuje až po zadání správné odpovědi, tj. změní barvu a dá se na něj kliknout. Pokud se na něj kliknout nedá, zadaná odpověď není správná. Zkus to prosím znovu.

Zadej nejdříve 123 (nesprávná odpověď) a pak 242 (správná odpověď) a můžeme začíííít!

PS: Snad ti nevadí, že ti tykám, ale když už budeme cestovat spolu, tak tě beru jako přítele, se kterým zažijeme nejedno dobrodružství.