Učíme se poslechem písní - Vuela con el viento

25.01.2023

¡Hola, buenos días y feliz año nuevo!

Na podzim jste měli možnost vyzkoušet si učení nových slovíček poslechem písní a letos bych v tom ráda pokračovala. Má představa je věnovat se každý měsíc jedné písni. Dozvíte se, co znamená její text, naučíte se nová slovíčka, která si můžete opakovat i v quizletu a také španělskou výslovnost. Jedná se o cyklus pro začátečníky, a tak bych ráda vždy i zmínila gramatiku, která s písní souvisí a na níž se dá ukázat i procvičit.

Pro leden jsem vybrala medicínskou písneň Vuela con el viento od Ayla Schafer. Níže si ji můžete poslechnout:

 Líbí se vám? ¿Os gusta?

Nyní si píseň pusťte znovu, tentokrát si ale vemte tužku a papír a pořádně se do ní zaposlouchejte a poznamenejte si slova, která v ní uslyšíte. Až to budete mít, podívejte se na druhé video týkající se písně Vuela con el viento, dozvíte se tam význam jednotlivých slov. Vybrala jsem jich celkem deset, aby toho nebylo moc.

A zde najdete odkaz na quizlet, kde si můžete jednotlivá slovíčka zábavnou formou opakovat. 

Nyní si najděte text písně na internetu. Získáte ho tak, že do googlu k názvu písně vložíte i slovo letra, což znamená text písně. Máte? Vezměte si ho tedy k ruce a sledujte ho během písně anebo se podívejte na další video ze série, kde se dozvíte nejen výslovnost, ale i některá její pravidla. Pravidla výslovnosti ke slovům v písni si můžete stáhnout tady

Zajímá vás o čem celý text písně je? 

Dozvíte se to v posledním videu:

Tak, hotovo. Teď už si píseň jen dál užívejte a občas si nějaké slovíčko připomeňte v quizletu. Jestli nevíte, jakými všemi způsoby se dá používat, podívejte se na videa s návodem a inspirací na youtube kanál Španělština pro život, kde se v únoru objeví i další video.