Cestování po městě

07.11.2021
Tady jsme zrovna s kamarádkou dorazily do Portomarín a hledaly něco dobrého k snědku. ¿Puede Usted recomendarme un buen restaurante por aquí cerca?
Tady jsme zrovna s kamarádkou dorazily do Portomarín a hledaly něco dobrého k snědku. ¿Puede Usted recomendarme un buen restaurante por aquí cerca?

V poslední době přidávám hodně příspěvků na facebook a myslím, že je čas zase trochu opečovat svoje stránky. Mám radost, že tady chodí tolik lidí a ráda bych se s vámi podělila o to, co teď dělám... Ale hezky popořádku.

Mám spoustu různých materiálů a cvičení, které jsem za dobu učení připravila pro své studenty. Jsou ozkoušené a jsou hravé. A také už dlouho v hlavě nosím nápad na španělštinu na dovolenou. Udělat kurz či nějaký materiál, neboť mnozí z vás rádi cestujete a španělština vás láká. Většinou se ji však nepotřebujete učit úplně do hloubky. Stačí vám základy, které jsou praktické a které využijete. A já jsem se rozhodla, že se něco takového pokusím udělat.

Něco, kde shrnu vše, anebo alespoň většinu toho, co byste mohli na dovolené potřebovat. Nejvíc se to bude hodit pro ty z vás, co se rádi seznamujete, poznáváte nové lidi a také místa. Pro vás, kteří víte, že když umíte aspoň trochu jazyk země, kam cestujete, otevírá vám to dveře a máte možnost poznat místní kulturu doopravdy a zblízka. Líbit se bude také vám, kteří jste se rozhodli cestovat na vlastní pěst a vydat se za novým dobrodružstvím. 

Vše teprve vzniká a ladí se. Bude to mít šest kapitol. Aspoň zatím to tak vypadá :) A já určitě budu brzy potřebovat také vaši pomoc ve formě zpětné vazby. Díky tomu můžete být součástí celého tohoto procesu tvoření a pomoct sobě i druhým, aby byl materiál, co nejvíce kompletní. 

Momentálně jsem u čtvrté kapitoly, která se týká cestování v destinaci. Mám pro vás jedno ze cvičení. Najdete v něm mapku města. Por cierto, mimochodem, víte jakého? :) Projděte se jím podle instrukcí a navštivte různá místa. Kam všude se vydáte?

 a) Sigue recto y coge la primera calle a derecha. Está al lado de la tienda de ropa.

b) Sigue recto por la calle San Mateo y coge la primera calle a la izquierda. Está frente a la panadería.

c) Sigue recto por la calle Sotillo y coge la tercera calle a la derecha. Allí está.

d) Sigue todo recto y coge la segunda calle a la izquierda. Ve hasta el cruce con los semáforos. Está en el rincón.