Písničkové bonusy

19.11.2021

Součástí Průvodce španělštinou na dovolenou jsou i písničkové bonusy. Najdete je v každé kapitole. Poslouchání a prozpěvování písniček je jedním ze způsobů, jak se lehce a radostně naučit nová slovíčka, fráze či věty. Důležité přitom je, abyste správně rozuměli tomu, co se v písni zpívá. Jejím prozpěvováním si nejenom zpříjemníte den, ale také si krásně ukotvíte jazyk. Čím více smyslů k učení použijete, tím lépe a snadněji si slovíčka zapamatujete. A v písních ty slova slyšíte i zpíváte a opakujete. Navíc můžete občas (hlavně ze začátku) i sledovat text a zapojit porozumění díky tomu, že budete vědět, o čem se v písni zpívá. A tančit :)

V písních jsou většinou vynechaná slova, která doplňujete podle poslechu a pomůckou vám můžou být různé klíče. 

Ráda bych vám dnes dala tip na písničku Soy yo od Bomba Estéreo. Zaujala mě svým textem ..."Y no te preocupes si no te aprueben, cuando te critiquen, tú solo di SOY YO". A nedělej si starosti, jestli tě neschvalují, až tě budou kritizovat, tak jen řekni TO JSEM JÁ.  Bomba Estéreo je kolumbijská kapela, která kombinuje různé styly, una banda colombiana que combina el rock, el reggae, el pop alternativo, el rap y la música electrónica. iQué mezcla increíble! Neuvěřitelný mix! Navíc to vše ladí do stylu Caribe a občas se tam objeví například i prvky cumbie či champety. Cómo suena, jak zní, si můžeš poslechnout zde:

 Jak se vám líbí? Pokud máte chuť poslechnout si ji ještě jednou, koukněte přitom dolů na její text a zkuste odposlouchat vynechaná slova. Procvičíte si hlavně slovesa - nejdříve jednoduchý minulý čas, pak také gerundium a přítomný indikativ. Pod textem jsou jsou uvedeny infinitivy.