Díky španělštině...

06.01.2024

aneb článek o tom, co mi španělština dala, takové malé vyznání a zároveň rekapitulace, což se podle mě na začátku roku náramně hodí! ;)

Tak tedy:

Španělština už dávno není můj život, nejdřív jsem se to bála říct, protože budu pak moct ještě učit? Ale co, ať už to bude jakkoli, rozhodla jsem se jít s pravdou ven a s tím přišlo i uvědomění, co všechno mi v životě dala. A vzala, chtělo by se říct, ovšem nevzala nic, nic čeho bych litovala.

Díky španělštině jsem mohla odjet na Kostariku a svobodně tam cestovat. Cestou potkat spoustu zajímavých lidí, opravdu zajímavá setkání, kterých bylo víc než když jsem cestovala s někým. A díky nehodě, která se mi tam stala, jsem měla možnost poznat na vlastní kůži dobrotu neznámých lidí, kteří se zrovna vyskytli kolem mě. A také to, že je o mě postaráno, i když jsem sama někde na konci světa a nikoho tam neznám. Mimochodem, celý článek o tom si můžete přečíst zde. Hlavně jsem se tam, ale bez problémů domluvila a všechno potřebné vyřídila, i když jsem byla v zapadlé vísce, kde ne každý mluvil anglicky.

Díky španělštině jsem také pracovala v jedné společnosti španělských vlastníků, kde jsem tlumočila i překládala a byla v každodenním kontaktu s mojí milovanou španělštinou. A co víc? Já tam dokonce poznala jednoho moc zajímavého muže. Zaujal mě na první pohled a ač jsem se na začátku našemu sbližování dost bránila, nakonec jsem neodolala. Díky němu jsem pak měla možnost být ve Španělsku několikrát a poznat i ty nejzapadlejší vesničky. 

Vejer de la Frontera
Vejer de la Frontera

Slunnou Andalusii jsem si zamilovala na první pohled, také Malagu, Barcelonu, kde jsem byla již několikrát, a Valencii, kde jsem byla na jazykovém kurzu. A nesmírně jsem toužila navštívit Cádiz, a to se mi loni splnilo! Při naší cestě po Andalusii s mým mužem, během které nás doprovázel i náš malý přítel Fiatek 500 :) Postřehy a inspirace z cesty budou letos součástí jarního kurzu Hurá na dovolenou jako zpestření a lehký odpočinek v hodinách. Máte se na co těšit!

Barcelona a její nádherná Sagrada Familia
Barcelona a její nádherná Sagrada Familia

Španělština mi také do života přivedla spoustu zajímavých lidí, které jsem měla většinou šanci poznat do hloubky, neboť naše společná cesta učení se španělštině povětšinou trvá roky a já jsem za ta setkání a společný čas moc vděčná.

Tohle je z loňského kurzu Španělština na dovolenou - poprvé na živo
Tohle je z loňského kurzu Španělština na dovolenou - poprvé na živo

Díky španělštině jsem také hned po škole mohla pracovat pro jednu incomingovou cestovní kancelář, která měl exkluzivní zastoupení v České republice pro Iberojet, což je takový španělský Čedok :) Díky tomu jsem byla součástí party mladých lidí, se kterými se krásně pracovalo a ještě lépe pařilo :)

Díky španělštině jsem také poznala jednu moc fajn holku, to když u nás ve firmě byla na stáži v rámci studia španělštiny, a se kterou jsme se záhy staly dobré kamarádky a zažívaly nejedno dobrodružství. Moc ráda na tu dobu vzpomínám.

Španělština mi také pomohla odstěhovat se z Těšína a vydat se za dobrodružstvím, které na začátku vypadalo jen jako malá krátkodobá brigáda. Pracovala jsem pro Centrálu cestovního ruchu Dominikánské republiky a jezdila po veletrzích. Také jsem díky tomu, že jsem byla zase na chvíli v Praze, poznala svého muže a žiji, jak žiji a kde žiji ❤

Jednou jsme byli dokonce i ve Snídani s Novou
Jednou jsme byli dokonce i ve Snídani s Novou

Díky španělštině jsem také mohla tlumočit delegaci z Peru, když se přijela do ČR naučit obsluhovat nový stroj na sušenky. Byli to fajn lidi, i když si vzpomínám, že jsem byla trochu zklamaná z poznání, že ne každý Peruánec je šaman :)

Díky španělštině jsem měla možnost vyzkoušet si dobrovolničení a vydat se na Svatojakubskou pouť, udělat si čas na sebe, rozjímat, kráčet, kochat se krajinou, jen jíst a pít, večer někam dojít, ulehnout a ráno se vydat znova na cestu. Postřehy z cesty, která podle mě rozhodně stojí za to, si můžete přečíst v ebooku pro vás. Pokud vás putování láká, může vás inspirovat, a jestli vám můžu radit, určitě neváhejte a jděte do toho ;)

no jo, pár let už uplynulo :)
no jo, pár let už uplynulo :)

Díky španělštině jsem také měla možnost sledovat seriál Casa de papel v originále a vlnit se v rytmu latino hudby při každé příležitosti a dokonce něčemu i rozumět :) Ale teď vážně. Španělština mi v životě přinesla a stále přináší spoustu krásných chvil, nejen na kurzech a lekcích, ale při každém kontaktu s ní. Dlouho pro mě byla zdrojem radostné a slunečné energie, také jsem díky ní mohla poznat, co znamená pracovat a tvořit ve flow, jaké je to cítit se sebevědomě, dovolit si improvizovat a dávat věcem volný průchod. Byla to tak trochu i droga a já se jí dlouho držela. A teď? Teď už bych ráda tohle všechno krásné prožívala i v dalších oblastech svého života a španělštinu si nechávám jen tak pro radost. Už nelpím. Ale i tak, stále ráda poznám nové lidi, kteří se mají chuť učit španělsky a ráda je doprovodím na jejich cestě nebo ke splnění snu, stejně jako mě španělština pomohla splnit ty mé. Španělština na míru na vaší cestě za vašim španělským snem....Začít můžeme kdykoli po vzájemné domluvě.

Těším se