Vaše dovolená nemusí vypadat jenom takhle

07.12.2023

Láká vás dovolená ve španělsky mluvících zemích, ale při pohledu na obrázek a představě trávení dovolené jako dvojice nahoře jste se otřásli?

Dovolená vám může přinést mnohem víc, když jste otevřeni novým věcem a máte chuť objevovat. Určitě to znáte. Cestování hromadnou dopravou spolu s místními, poznávání nových lidí, povídání si o jejich kultuře, zvycích a jak žijí. Taky je praktické domluvit se při nakupování místního ovoce a zeleniny na tržšti nebo si umět objednat lahodný drink v baru. Umět si vybrat z jídelního lístku a nemuset se rozhodovat podle toho, kam zapíchnete prst. I když i to může být dobrodružství! :) Už jste to někdy zkusili? A co vám přinesli? Pochutnali jste si? No taky je dobré neztratit se na letišti a dojít ke gatu včas. Či vyřešit případný problém s ubytováním nebo se zeptat někoho na cestu. Umět jazyk, alespoň jeho základy, vám nesmírně pomůže být svobodnější a dovolenou si mnohem více užít. Všechna tato témata najdete v Průvodci španělštinou na dovolenou, malém e-booku, jehož základní verzi (bez klíče) vám ráda zašlu do mailu po vyplnění následujícího dotazníku. Průvodce bez klíče se hodí spíše pro ty, kteří se chtějí už jen procvičovat zábavnou formou a správné odpovědi si umí najít sami. Za 222 Kč je možné zakoupit jeho kompletní verzi i s klíčem zde.

Pokud se španělštinou začínáte úplně a základy pro zábavnou a svobodnější dovolenou by se vám také hodily, máte možnost zúčastnit se od března kurzu Španělština na dovolenou, kde se dozvíte i procvičíte vše potřebné. Tento praktický kurz má dvě formy - prezenční online a kombinovanou online. Více se o jednotlivých typech dozvíte zde.