Jak se orientovat v článcích

08.01.2021

Možná jste si už všimli, že nově mají články na stránkách označení hvězdičkami. Co to znamená a jak se v nich orientovat?

Články s jednou hvězdičkou *

Jsou určeny úplným začátečníkům nebo zkrátka jen milovníkům španělštiny a španělského světa, kteří třeba o učení španělštiny ani neuvažují. Je teda důležité, aby si je mohl přečíst každý a rozuměl jim. Jedná se především o zajímavosti ze španělsky mluvícího světa. A pokud se španělštinou přece jen chcete začít, najdete v článku pár jednoduchých slovíček.

Články se dvěma **

Jsou určeny těm, kteří už španělsky alespoň trochu umí nebo se s ní už někdy dostali do kontaktu. Články jsou delší, slovíček je víc, občas je součástí nějaké cvičení či se probírá nějaká zajímavá lingvistická záležitost. Jako třeba slova složená v článku sacacorchos.

Články pro pokročilé se 3*

Jedná se o články ve španělštině, které mě při brouzdání na webu zaujaly, občas jsou upravené a někdy jsou autorské, to když jsem se nechala webem jen inspirovat. V závorkách pak najdete překlad slovíček, která nejsou tak známá, anebo užitečných frází a zajímavých slovních spojení. 

Tak ať se Vám líbí a jsou pro Vás přínosné :) Dobře se bavte ;)