Co navštívit v zimě aneb města s kouzelnou zimní atmosférou

24.11.2023

Láká vás zažít něco nového? 

Prožít si nový rozměr dovolené na jihu?

Zkuste Španělsko v zimě!

Níže najdete tipy na pár měst, jimž zima přidává na kouzle.

S příchodem zimy Španělsko a jeho města vstupují do období různých festivalů a byla by škoda ho někdy také nenavštívit, neboť obzvlášť některým městům zima přidává na jejich kouzelné atmosféře.

Jedním z nich je Segovia na obrázku nahoře. Díky své kulturní a historické kráse patří mezi velmi navštěvovaná města během celého roku. Jeho největším lákadlem je akvadukt, který se promění pod peřinou zimy v ještě mnohem romantičtější. Můžete se procházet uličkami židovského města, které je jako stvořené na pořádnou koulovačku - pelea de bolas de nieve. Dominantou města je také pohádkový Alcázar. Pokud vám přidá povědomý, možná to bude tím, že byl předlohou k logu pohádek Walta Disneye. Natolik ho Segovia oslovila.... Osloví i vás?

Mnoho Španělů se vydává během adventu do Madridu... navštívit jeho pověstné vánoční trhy, ohřát se v muzeu El Retiro a pak si třeba zabruslit na kluzištích, které jsou nainstalované hned na několika náměstích. Atmosféru vánočních trhů dokládá fotografie dole.

Posledním z měst, které vám dnes doporučím je Granada. Během zimy máte možnost prohlídnout si Alhambru a její paláce v klidu bez spousty turistů a měsíce čekání na registraci. Taky v příjemném počasí, vyhnete se letním vedrům, které jsou zrovna tady na jihu největší. Můžete se zvědavě procházet po vánočních trzích, popíjet svařák - vino caliente - a těšit se ze všech těch maličkostí, co tam objevíte. Až bude prokřehlí (což nebude zas tak brzy, neboť průměrná zimní teplota se pohybuje okolo 10 stupňů, ale stejně :)), můžete se ohřát v jednom z četných barů v nejstarší čtvrti Albaicín. Tam můžete ochutnat i místní typické zimní cocido - la olla de San Antón! Tak dobrou chuť a kdybyste tam jeli, dejte vědět, jaké to bylo ❤️

fotografie i text (inspirován) z webu spain.info