Caballos salvajes

26.10.2020

Když jsem před časem, a není to tak dávno, tvořila svoje nové webové stránky, přemýšlela jsem, jakou zvolit úvodní fotku... jaký je teď vlastně můj vztah ke španělštině? Po více než 20 letech už není stejný jako dřív, prošel dost proměnou, už Španělsko pro mě není země zaslíbená, a po zkušenostech vím, že všude je chleba o dvou kůrkách, že i tam mají svoje pro ale i proti, tomu se člověk asi zkrátka nevyhne. Přesto mě to ke španělštině pořád táhne a díky kurzům mám možnost potkat spoustu zajímavých lidí. Tak jako třeba teď otevírá se znovu prostor pro nová setkání a přichází inspirace... a já ji vítám a píši. Píši víc než za posledního půl roku a jsem za to ráda. 

Možná to, co jsem napsala tehdy v úvodu, a co dnes smažu a nahradím novým, byl ten prvotní závan nového rozhodnutí. Tady to je:

Už mě nebaví chodit stále stejnými cestami a pořád obdivovat svou milovanou Barcelonu. Ano, je skvělá, úžasná a každý, kdo se učí španělsky, by ji měl aspoň jednou za život navštívit. Okouzlí Vás, podmaní si Vás, zamilujete si ji. Určitě! Jako já. Byla jsem tam tolikrát a nikdy na ni nenechala dopustit. Po dlouhá léta byla mým městem número uno, zkrátka top. Ale dost řekla jsem si. Chci objevovat něco nového, vydat se na cestu, poznávat nové kouty a zákoutí, zkoušet a získávat nové zkušenosti. Ne se jen pořád držet toho starého zažitého, které je sice fajn, ale už jsem tudy šla stokrát, a nic nového už to nepřináší. Mám chuť jet do Cádizu, vždycky jsem tam chtěla. A hned vedle je park, Parque Nacional Doñana, kde volně žijí právě tito divocí koně. Chci se odvázat a jít svou cestou. No, nějaká pravidla je třeba přece jen respektovat (gramatika), jsou důležitá. Ale to ostatní, spousta toho, je už jen na nás. Pojďme tvořit lekce společně. Zapojme se! 

A správně hádáte, úvodní fotka bude nahrazena fotkou Cádizu... Ačkoli něco se změnilo, záměr zůstává stejný. Pojďme se učit hlavně vyjadřovat sebe a to, co chceme opravdu říct, a že to neříkáme dokonale není tak důležité, to se praxí poddá. Důležitý je záměr a ochota jít do toho. Saludos! Těším se na Vás