4. Melilla

Hned jak jsem dorazila do města byla jsem zvědavá, co zde objevím, a vyrazila ven. Sebou jsem si vzala i pár letáčků z infocentra, abych se dozvěděla nějaké zajímavosti.

Věděli jste, že Melilla je španělský přístav obklopený územím Maroka? V minulosti zde probíhaly časté spory o vlastnictví. Od roku 1995 je Melilla španělským autonomním městem a v roce 2007 ji na důkaz dobrých vztahů navštívil Juan Carlos I. po dlouhých 80 letech! 

V Melilli se prý nachází jediná ryzí gotická kaple na africkém kontinentě - Capilla de Santiago - a také spousta modernistických staveb. Těch je tady, hned po Barceloně, nejvíce v celém Španělsku, neboť se tady na stará kolena přestěhoval známý architekt Enrique Nieto. 

Dříve bývala Melilla prosperující částí Španělského Maroka, dnes to ve srovnání s Marokem stále platí, a důkazem je množství každodenně dojíždějících Maročanů. Díky nim se počet obyvatel zvýší až o 30 tisíc za den! 

Melilla se občas také uvádí jako příklad multikulturalismu, jelikož zde žijí obyvatelé tří velkých náboženství v míru a poklidu. Jsou zde především křesťani a muslimové, ale také asi tisícovka židů, kteří sem prchali už v dobách španělské inkvizice. Ale dost povídání! 

Tady je seznam památek, které jsem tam navštívila, a kromě fotek si z některých z nich i něco odnesla :)

Zkusil/a jsi už spoustu variant a žádná zatím nevedla ke zdárnému konci? Nevadí. Pokračuj, zde je nápověda: