Španělština pro život - letní španělština v novém

03.06.2020

Dlouho jsem přemýšlela nad názvem svého webu, Španělštinu přes Skype už jsem mít nechtěla, už to nevyjadřovalo tu pravou podstatu mých lekcí. Čas ubíhal, ale spěch nebyl. Byl teprve únor a vybranou kapacitu jsem měla až do června. 

Najednou to přišlo. Španělština pro život. Bingo! Bylo to jasné. A tím to všechno začalo. Znovu. Jako už po několikáté. Uvědomila jsem si, že ty stránky, které mám, už se mnou taky dávno nerezonují. Že španělština a Španělsko už ve mě dávno nevyvolávají tu sluncem zalitou představu, ve které je jen moře, slunce a fiesta. Můj vztah ke Španělsku se změnil. Už mě neláká jako dřív. Už jsem si ho odžila. A taky zjistila, že radost a tu sluncem zalitou pohodu můžu zažívat i kdekoli jinde na světě, třeba u nás na zahradě. Že už ho zkrátka nepotřebuju! Ke štěstí. Ale ráda ho mám pořád. 

A jak blízký je stále náš vztah jsem si uvědomila, když mi vyhrkly slzy do očí, když jsem slyšela statistiky nakaženosti koronavirem. A vzpomněla si na všechny Španěly, se kterými jsem kdysi pracovala... jak se asi teď mají? Jsou všichni zdrávi? A co jejich blízcí?

Teď už se zdá být vše za námi a hranice se Španělskem se zase brzy otevřou. Červenec je za dveřmi a mnohé z nás čeká dovolená. Možná i zahraniční, kdo ví? Pokud se letos do Spain chystáte, určitě pro Vás bude zajímavý kurz Španělština na dovolenou. A pokud ne, můžeme si užít prázdninovou atmosféru v letním kurzu. Rezervovat můžete zde.