Recept na gazpacho*

11.07.2020

Querida tUsted,

jak jsem slíbila, jsem tady s receptem na gazpacho, con la receta de gazpacho. I když abych řekla pravdu, para decir la verdad, moc se mi do toho nechce. Dělám to jen proto, abych splnila svůj slib, para cumplir mi promesa. Ale pak....pak bych už chtěla začít psát články, které vycházejí z mého nitra, que vienen desde dentro... ¿Por qué escribir otras cosas? ¿Para copiar? Prefiero crear algo original, algo mío, compartir mi punto de vista. Compartir mi vida y lo que actualmente pasa en ella. Y quisá habrá errores. No pasa nada. Esto es la vida. C´est la vie. A možná to nebude nikoho zajímat. I na to jsem už připravená, a víte co? Nic s tím neudělám. To je na těch lidech. Ale díky tomu, bude alespoň jeden člověk, kterého to bude bavit. A víte kdo? :)

Už se těším a doufám, no spíše líbilo by se mi, me gustaría, aby se to líbilo i někomu dalšímu. Už to ale nebudu brát jako nutnost ani jako podmínku, která musí být splněna pro to, abych mohla dělat to, co si přeji, lo que deseo. Hacer lo que quiero y lo que me gusta.

Saludos y hasta pronto!

Jo, a abych nezapomněla, zde je ta receta:

Primero hay que preparar los ingredientes, připravit si suroviny, zde jsou:

tomates, okurky, pepinos, stroužky česneku, dientes de ajo, aceite de oliva virgen, tvrdý chléb, ideálně kůrky, pan duro, agua, sal, vinagre de Jerez, zelená paprika, jarní cibulka nebo cibule, cebolleta o cebolla, ale nemusí být, stejně jako ocet nemusí být nutně z Jerezu :) Stačí, když dáte takový, který máte rádi.

Primero lavamos y limpiamos verdura. Omyjeme a očistíme zeleninu. Nakrájíme na kousky, la cortamos en trocitos y ponemos en la trituradora. Hodíme ji do mixéru. Okurky a rajčata můžeme zbavit slupky, pelar. Přidáme vodu, añadimos agua. Y sal. A sůl. A mixujeme, trituramos. Na závěr dochutíme octem a přidáme olej. Vše zamícháme a dáme chladit do ledničky. Lo ponemos en el frigorífico y lo consumimos bien fresco. Hezky vychlazené. Mňam! Dobrou chuť! Jen ještě připomenu, že gazpacho je typické právě pro Andalusii, gazpacho andaluz. Možná proto, že je to nejvíc na jihu a je tam největší vedro. Tyto dny až 42 ve stínu! Uf! Dovedete si to představit?! Já to radši ani dělat nebudu :)

Tak buen provecho, a tady je ještě písnička vztahující se k první části textu :)

https://www.youtube.com/watch?v=D4NGOBMxAno